Son Eklenen Uçuşlar

çin hava yolları

HONG KONG AIRPORT


Hong Kong Uluslararası Havaalanı (HKIA) dünyanın en yogun kargo ve yolcu geçidinin gerçekleştiği havalimanlarından birtanesidir.

2016'da Havalimanında, 70.5 milyon yolcu ve 4.52 milyon ton hava kargosu taşınmıştır.. Dünyada 190 noktaya, 100'ün üzerindeki havayolu firması ile günlük 1.100 sefer düzenlenmektedir. Havalimanı Uluslarası Havayolu Taşımacılığı kuruluşu tarafından bir çok kez dünyanın en iyi havalimanı seçilmiştir.

Hong Kong Havalimanı iki terminalli ve iki pistli bir havalimanıdır.  Havalimanı Hong Kong'un önde gelen uluslararası ve bölgesel havacılık merkezi olma rolüne önemli katkıda bulunmaktadır.

Hong Kong Havaalanı‘na dünyanın çoğu yerinden direkt uçuş bulunmaktadır. Okyanusya, Amerika ve Avrupa çoğunluklu uçuşların yanı sıra Çin kentlerinden uçuşlar da mevcuttur. Hong Kong’un havayolu şirketi olan Cathay Pacific, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık ve Avustralya’ya sefer düzenlemektedir. Bunun dışında Dragonair Hong Kong menşeli ve genellikle ülke içersinde uçuşları olan bir havayolu şirketidir. Hong Kong Uluslararası Havalimanı 100’den çok havayolu doğrulusunda sefer düzenlenen dünyanın en işlek havaalanlarından biridir. Türk Hava Yolları da Hong Kong’a sefer düzenleyen firmalardan biridir.

Hong Kong Havaalanı, üstüne inşa edildiği adanın ismi olan Chek Lap Kok adıyla da bilinir. 1998 senesinde açılan havaalanı, Skyrax doğrulusunda beş kez dünyanın en iyi havaalanı unvanına layık görülmüştür.

Havaalanında iki adet terminal bulunmaktadır. Terminaller arasında ring otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Terminal II’de emniyet noktasından evvelce mağaza seçenekleri vardır. Emniyet noktasından sonra da alış veriş uygulanabilecek yerler vardır. Terminal II gerçekte yalnızca check in yapılabilen bir bölümdür. Uçuşların tamamı I. terminalden kalkmaktadır. Varış evresinde bagajınızı bırakabileceğiniz bir emanetçi bölümü vardır. 06:00 – 01:00 arasında hizmet veren bu bölgede ödemeniz gereken ücret 55 – 80 HKD civarındadır.

Hong Kong Havaalanı Ulaşım


Hong Kong Havaalanı ile kent merkezi arasında ulaşım çoğu yolla sağlanmaktadır. Bunlar:

Otobüs: Hong Kong Havaalanı ile kent merkezi arasında sefer yapan 12 adet otobüs bulunmaktadır. Bu otobüsler ile kent merkezi, Kowloon ve yeni yerleşim yerlerine ulaşılabilir. Havaalanında varış noktasına çıktıktan sonra sağa dönüp otobüs duraklarını bulabilirsiniz.

Tren: Havalimanı Express treni, Hong Kong kent merkezi ile havaalanı arasındaki en süratli ulaşım seçeneğidir. Yaklaşık 24 dakikada kent merkezine ulaşılabilir. Hem de tren sekmesini kullanan şahıslar Kowloon ve Hong Kong istasyonlarından çoğu büyük otele otobüs ile bedava ulaşabilir.

Taksi: Havalanının derhal dışında taksi bulmak mümkündür. Eğer Hong Kong kent merkezi ya da Kowloon’a gidiyorsanız kırmızı, yeni yerleşim yerleri amacıyla yeşil, Lantau Adası amacıylase mavi taksiye binmelisiniz. Taksi tarifeleri ayrıntılı olarak taksi ortamında yer alan levhalarda görülebilmektedir.

Vapur: Deniz yolu ile ulaşım sekmesini kullanan şahıslar gümrükten ya da bagaj alımından geçmeyeceklerse bu yolu kullanmalıdırlar. Bot amacıyla bileti I. terminaldeki bilet ofisinden alabilmek mümkündür. Bu alternatif de kent merkezine ulaşmak amacıyla gerektiğince süratli bir yoldur.

hong kong airport havalimani


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Çin Uçak Bileti | Pekin Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36