Son Eklenen Uçuşlar

çin hava yolları

CAPITAL AIRPORT


Çin'in bir numaralı havalimanı olarak bilinen Beijing Capital International Airport (BCIA) Çin'in en büyük ve en yoğun uluslararası havalimanı ve merkezidir. Capital Havalimanı Çin'in dış dünyaya açılan kapısıdır. 1958 yılında kurulan havalimanı 50 yılı aşkındır hizmet vermektedir. 2014 yılında havalimanını 87 milyon insan kullanmıştır. Bu rakamla Capital Airport yolcu sayısı bakımından dünyanın en büyük 2. havalimanıdır.

Sürekli artan yolcu taleplerini karşılamak için, BCIA 1965'ten bu yana toplam yedi kez geniş çaplı tadilata girmiş ve yeniden projelendirilmiştir. 1 Ocak 1980'de Terminal 1 faliyete geçmiştir. 1 Kasım 1999'da  ise Terminal 2 kullanıma açılmıştır. Terminal 3'ün kurulması 28 Mart 2004'te başlamıştır ve 9 aylık süper hızlı bir süre ile tamamlanarak hizmete açılmıştır. BCIA, Asya Pasifik Bölgesi'nde üç terminali, üç pisti ve aynı anda iki kuleyi işleten tek havaalanı haline gelmiştir.

Coğrafi konumu dolayısı ile Asya, Avrupa ve Amerika havacılık piyasalarını birbirine bağlayan en uygun havacılık merkezidir. Star Alliance, Skyteam Alliance ve Oneworld Alliance havalimanını önemli bir transfer merkezi olarak görmektedir.  Capital Havaalanında 94 farklı havayolu şirketi günde 1700 kadar sefer düzenlenmektedir. Bu rakam Beijing Capital International Airport 'u dünyanın en yoğun havalimanlarından birisi haline getirmektedir.

Havalimanı Ulaşım

Havaalanına ulaşım oldukça kolay ve basittir. Havalimanına Taksi, Metro ve Toplu taşıma ile kolayca ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta havalimanında 3 terminal bulunmaktadır ve doğru terminale gitmenizdir. Pekin Metrosunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

capital airport havalimani


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Çin Uçak Bileti | Pekin Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36