Son Eklenen Uçuşlar

çin hava yolları

BAIYUN AIRPORT


Huadu Bölgesi sınırında bulunan Guangzhou Baiyun Uluslararası Havaalanı, havalimanından şehir alanına yaklaşık 28 km (17.4 mil) uzaklıktadır. Çin'deki en büyük üç havalimanından birisidir.

2004 yılında halka açılan Guangzhou Havaalanı 15 kilometrekarelik bir alanda hizmet vermektedir. Havalimanından 100'den fazla şehire 110 havayolu firması sefer düzenlenmektedir. Havalimanı yıllık 25 milyon yolcu hacmine sahiptir. Havalimanından Pekin, Şangay, Xian, Kunming, Haikou, Chengdu, Hangzhou, Guiyang, Ningbo ve Lianyungang şehirlere sürekli iç hat seferleri ve uçuşları düzenlenmektedir.

Singapur, Kuala Lumpur, Bangkok, Osaka, Seul, Ho Chi Minh City , Hanoi, Tokyo, Jakarta, Taipei, Hong Kong, Sydney, Amsterdam, Frankfort, Paris, New York, ve İstanbul vs. gibi şehirlere Havalimanının Dışhat servisinden düzenli olarak seferler düzenlenmektedir.

Seçilmiş 53 ülke  pasaport sahiplerine, Guangzhou Baiyun Havaalanı üzerinden uluslararası transfer yaparken 144 saate kadar transit vize hakkı verilir. Detaylar ve Ülkeler hakkında müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Havaalanı Ulaşım

Baiyun Havalimanı ulaşım konusunda çok rahat bir yerdedir. Havalimanından şehir merkezine direkt ulaşım sağlayan metro ve toplu taşıma hatları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Taksilerde havalimanında hizmet vermektedir. Dilerseniz Havaalanı içerisinde Rent A Car  ofislerinden kendinize şöförlü yada şöförsüz araç kiralama hizmetlerinden yararlabilirsiniz.

Taksi: Sabit ücretli taksiler gelen yolcu alanının hemen dışında mevcuttur. Guangzhou merkezine yolculuk süresi 30-60 dakika olup, ücretler yaklaşık 120¥ civarındadır.

Otobüs: Sık Çalışan Havaalanı Ekspres otobüs hatları Guangzhou Baiyun Uluslararası Havaalanı'nı, Guangzhou merkezine (yolculuk süresi: 60 dakika; ücret 25¥) ve Pearl Nehri Deltası bölgesindeki diğer istikametlere bağlar. Otobüs servisleri, gelen yolcu alanlarını hemen dışından kalkar.

Terminal Binası

Yaklaşık 370 bin metrekarelik (yaklaşık 914 dönümlük) bir alana sahip olan Baiyun Havaalanı Terminal Binası, Ana Bina, Terminal, Kongre salonu  salonu olmak üzere 4 katlıdır. Üçüncü kat Gidiş Terminali bulunmaktadır. Birinci katta ise Geliş Terminali bulunmaktadır. Eksi birinci katta ise metro ve otopark bulunmaktadır. Üçüncü kattaki Gidiş terminali sekiz giriş / çıkışa sahiptir.


İç Hatlar Terminali

Yurtiçi Hareket Salonunda 6 check-in adası ve 144 check-in sayacı bulunmaktadır. Ayrıca bilet düzenlemeleri için bir çok havayolu firmasının ofiside iç hatlar gidiş istasyonunda bulunmaktadır. Air China, China Eastern, Hainan Airlines, Sichuan Airlines, Shenzhen Airlines, Xiamen Airlines, Shandong Airlines ve Shanghai Airlines iç hatlar gidiş terminalini kullanmaktadır.

Dış Hatlar Terminali

Dış Hatlar terminalinde 4 check-in adası ve 102 check-in sayacı bulunmaktadır. Malezya Havayolları, Singapur Havayolları, Asiana Havayolları, Japon Havayolları, Tayland Havayolları, Vietnam Havayolları, Kore Havayolları, Kenya Havayolları, Etiyopya Havayolları, Garuda, Air France, Lufthansa, Air Phillipine ve Türk Havayolları uçuşlarını bu terminalden gerçekleştirmektedir. Türk Havayolları'nın Dış Hatlar Terminalinde Kontuarı bulunmaktadır.

baiyun airport havalimani


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Çin Uçak Bileti | Pekin Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36