Son Eklenen Uçuşlar

çin hava yolları

» Pekin Beijing Uçak Bileti

Pekin Beijing Uçak Bileti

Air China ve Türk Havayolları ile Pekin seyahatinizi uygun ve ucuz bir şekilde gerçekleştirmek istermisiniz cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Firmamız Air China ve Türk Havayolları resmi acentasıdır. Pekin Uçak Bileti almak için sadece çağrı merkezimiz üzerinden irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

alo bilet hattı

Firmamızdan yapacağınız biletleme işlemlerinde Online biletleme bedeli ödemezsiniz bu bedel size %10 ile %20 arası bir indirim olarak yansıyacaktır. Bizlerden fiyat almadan Pekin'e uçmanızı tavsiye etmiyoruz. Pekin uçak seferleri ve fiyatları hakkında bilgi için 7/24 müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Grup ve şirket indirimleri için firmamızdan özel olarak fiyat talep ediniz. Traveland AŞ. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine Kayıtlı Air China yetkili satış acentasıdır.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Pekin Hakkında Bilgiler

Çin'in başkenti olan Pekin, 21.7 milyon kişi nüfusu ile sürekli gelişen ve genişleyen metropolitan bir kenttir. Günümüzdeki Pekin, farklı kültürlere sahip 14 ayrı bölgeye ayrılmış durumdadır. Pekin'in ingilizce adı Beijing'dir. Dünyanın en eski başkentlerinden biri olan Pekin  sekiz yüzyıl boyunca Çin'in tarihinde belirleyici bir yer tutmuştur ve Çin Tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Dünyadaki en büyük metropol alanlardan biri olan şehir, Çin'in ulaşım merkezi olarak, birçok demiryolu ve karayolunun merkezidir. Kent ayrıca ülkeye dışarıdan gelen uçuşların birçoğunun gerçekleştiği bir merkezdir. Pekin, ülkenin siyaset, eğitim ve kültür merkezi olarak tanımlansa da Şanghay ve Hong Kong, ekonomik alanda kentin önündedir.


Pekin (Beijing) Uçak Bileti
Pekin (Beijing)

Pekin 'de Gezilecek Yerler

Pekin'in tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Kent tarihi olarak gezilecek bir çok cazibe merkezine sahiptir. Pekin'e seyahat edecekseniz, Dongcheng Bölgesindeki Tiananmen Meydanın dan gezmeye başlamayı düşünebilirsiniz. Daha sonra bu bölgede Çin Tarihi Müzesi ve Başkan Mao Anıtı'nı gezebilirsiniz.

Tiananmen Meydanı'nda bulunan Yasak Şehir'in harikalarını keşfetmeden Pekini gezmiş sayılmazsınız burayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Bu mimari mucize insanları derinden etkilemektedir. Pekin'de bir çok saray ve tapınaklar bulunmaktadır. . Bu güzel mimari ortamda "tai chi" uygulayan yerli halkı izleme şansıda bulabilirsiniz.

Şehrin ilk ziyaretçileri genelde bir saatlik tren yolculuğu sonrasında kendilerine Çin Seddi'nin muhteşem görüntüsüne bırakırlar. Ziyaretçiler genelde Çin seddi'nin "Badaling" bölümünü ziyaret ederler bu kısmın yanı sıra Huanghuacheng ve Jinshanling bölümleride manzara ve atmosferik görüntüsü ile turistleri etkilemektedir. Pekin'in eski görüntüsünü görmek için genelde ara yolları gezmenizi tavsiye ederiz. Yuan hanedanına dayanan anıtlar arasında Houhai ve Qianmen turistler arasında en popüler olanlarıdır.

Pekin şehir merkezinin gelişmiş görüntüsü tarihi atmosfer ile buluşarak mükemmel bir kontrast oluşturmaktadır. Geleneksel bir Hutong'da bir öglen yemeği yiyebilir yada bir çay içebilirsiniz. Bunların yanı sıra küçük bir tapınakta yoga yapabilir veya sessiz bir ortamda kitabınızı okuyabilirsiniz. Şehir'de güneşin hakim olduğu günlerde parkları ve bahçeleri ziyaret edebilirsiniz. Haidian Bölgesi'ndeki Yaz Sarayı ve Pekin Botanik Bahçeleri, dinlenmeniz için sizlere bol bol yeşil alan sunacaktır. Bu bölgelerde güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Tiananmen Meydanı Pekin Uçak Bileti
Tiananmen Meydanı

Müzeler
Pekin'de bir çok tarihi müze bulunmaktadır. Bu müzleri gezerek Çin tarihi hakkında çok ilginç bilgilere sahip olabilirsiniz. Dongcheng Bölgesindeki Ulusal Müze ve Askeri Müze müzeler arasındaki en popüler olanlarıdır. Eğer Doncheng Bölgesindeyseniz Chang'an Grand Theatre'da Pekin Operasından rezervasyon yaptırabilir keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Pekin 'de Yeme İçme

Pekin yemeklerinden bağzıları size tanıdık gelebilir ancak Pekin Rosto ördeğini yemenizi tavsiye ederiz. Pekin'de yemek ücretleri oldukça ucuzdur. Geleneksel sokak lezzetlerini pekinde tatmanız yararınıza olacaktır sizlere ilginç bir deneyim yaşatacaktır. Krep, kuzu ızgara ve kuzu kebaplarını Pekin'de bir çok yerde bulabilirsiniz. Beijing'in bir çok yerinde çay evleri bulunmaktadır bu yerlerde geleneksel çin çaylarını tadabilirsiniz. Xuanwu Bölgesi'ndeki Çay Caddesi'ni gezmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Pekin 'de Alışveriş

Şehirde alışveriş yapacaksanız marka ve kaliteli ürünler arıyorsanız mağazalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Otantik bir deneyim yaşamak istiyorsanız ara sokaklardaki mağazları ve şehir pazarlarını gezmenizi tavsiye ederiz. Chongwen Bölgesi'ndeki "Hong Qiao" alış veriş merkezi bir çok ünlü markayı bünyesinde bulundurmaktadır. Xicheng Bölgesi'ndeki "Xizhimen" pazarı alt sınıf ürünleri bulabileceğiniz bir yerdir. Pekin'de alışveriş yapmaktan korkmayın lakin sıkı pazarlıklar etmeyide ihmal etmeyin.

Kentte bir çok İpek giyim mağazası bulunmaktadır. Çinlilerin yerel giysileri genelte ipekten üretildiği için çin pazarlarında bir çok ipek kumaşı ile karşılaşmak mümkündür. Güzel bir hatıra kalmasını istiyorsanız kendinize yerel bir çin elbisesi satın alabilirsiniz. Dongcheng Bölgesi'ndeki Oriental Plaza'daki Alışveriş Merkezinide ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ucuz Pekin Uçak Bileti

Sayın yolcularımız Pekin Uçak Bileti fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatlar anlık olarak değişmektedir. Güncel fiyatlar ve musaitlik durumu için 7/24 müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. Genel olarak Kış aylarında pekin uçak biletleri fiyat bakımından daha uygun olmaktadır.

Hong Qiao Market Pekin Uçak Bileti
Hong Qiao Market

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Çin Uçak Bileti | Pekin Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36